Czynny kredyt
frankowy
W Polsce setki tysięcy Kredytobiorców posiada kredyt we frankach.
Sprawdź czy możesz przestać go spłacać.

Umowa o kredyt frankowy
Umowa kredytu hipotecznego CHF może zawierać niedozwolone zapisy, które są podstawą do stwierdzenia jej nieważności i dochodzenia swoich praw przed sądem. Na obecność klauzul abuzywnych mogą powołać się konsumenci, którzy zaciągnęli kredyt frankowy na cele prywatne, niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Czym są klauzule abuzywne?
Klauzule abuzywne, zwane również nieuczciwymi klauzulami, to postanowienia umowne zawarte w umowach między przedsiębiorcami a konsumentami, które naruszają zasady uczciwego obrotu gospodarczego. Są to klauzule, które nadmiernie szkodzą jednej ze stron umowy, zazwyczaj konsumentowi, przy jednoczesnym niezapewnieniu odpowiedniej równowagi w prawach i obowiązkach stron.
Dowiedz się więcej
Czego mogą dotyczyć klauzule abuzywne?
Klauzule abuzywne mogą dotyczyć zmiennego oprocentowania, którego wysokość dowolnie reguluje bank. Co więcej mogą obejmować wadliwy mechanizm przeliczeniowy kursu CHF, na którym banki opierały własne tabele kursowe, bez konsultacji z Kredytobiorcą. Dodatkowo klauzule abuzywne mogą dotyczyć także zagadnień związane z ubezpieczeniem.

Skorzystaj z DARMOWEJ ANALIZY Twojej umowy kredytowej.
Eksperci z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych de Ostoja-Starzewski, Petka i Wspólnicy bezpłatnie przeanalizują umowę pod kątem klauzul abuzywnych.
ul. Lisa Kuli 4/1, 35-032 Rzeszów
Godziny otwarcia
8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku
biuro@kancelaria-ostoja.pl
71 30 24 508
Regulamin Zgłaszania i Ochrony Sygnalisty
1. Administrator danych osobowych: Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych de Ostoja-Starzewski, Petka i Wspólnicy
2. Cele przetwarzania: kontakt z Administratorem; przedstawienie oferty, korzystanie z plików cookies.
3. Przysługujące prawa: dostępu i sprostowania danych, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, wycofania zgody w każdym czasie.